Yıldız Nakışlı Taşlı Şehzade Sünnet Kıyafeti

Yıldız Nakışlı Taşlı Şehzade Sünnet Kıyafeti

Yıldız Nakışlı Taşlı Şehzade Sünnet Kıyafeti

Sünnet çocuklarının en özel günü büyük bir törenle kutlanan sünnet düğünleridir. Sünnet düğünleri sünnet olacak çocukların ve ailelerin en özel günleridir. Günler önce sünnet çocuğu ve sünnet çocuğu aileleri bu özel gün için birçok özel hazırlık yapıyor.

Sünnet Kıyafetlerinde Göz Alan Detaylar

Sünnet kıyafeti için genellikler tercih edilen modeller saray kıyafetlerini andıran kıyafetler olmuştur. Sünnet çocuğu içinde dünyaya geldiği ailesinin şehzadesi padişahı olduğunu ilan edercesine sünnet töreninde bir şehzade edasıyla çıkar konukların karşısına. Kıyafetinin birçok detayı ince el işçiliği ile hazırlanmıştır. Yıldız nakışlı taşlı şehzade sünnet kıyafetleri çocukların bu özel günü için bir kere giyecekleri kıyafetleri özenle hazırlar.

 Sünnet kıyafetlerinin şehzade edasını veren ve sünnet çocuklarının kendini çok özel hissettirmesini sağlayan en özel parça pelerinlerdir. Sünnet çocuklarının boynundan bağlanan pelerinler ayaklarının dibine kadar inecek uzunluktadır. Yıldız nakışlı taşlı şehzade sünnet kıyafetleri tüm ince el işçiliğini pelerin üzerinde muhteşem olarak göstermiştir.

Sünnet Kıyafetlerinin Göz Alan Parçaları

Sünnet kıyafetinin diğer önemli parçası asa veya bazı modelle için ise kılıçtır. Tabi ki bu asa veya kılıç tamamen görsel amaçlı olup zararsız plastikten yapılmıştır. Asanın başlık kısmı da ince bir el işçiliği ile boncuklarla bezenmiştir. Sünnet kıyafetlerinin vazgeçilmez parçası, sünnet çocuğunu bir padişaha çeviren en önemli parça şapkadır. Şalvar, çarık, gömlek de sünnet kıyafetinin olmazsa olmaz el işçiliği ile bezenmiş parçalarıdır. Kaftanlar da sünnet kıyafetlerinin şehzadelerinin muhteşem parçalarıdır.

Sünnet Kıyafetlerinin Temizlik ve Bakımı Yıldız nakışlı taşlı şehzade sünnet kıyafetleritüm ürünlerinde muhteşem bir el işçiliği kullanmaktadır. Bu yüzden alınmış olan kıyafetler bu değer ve bakımını kaybetmemesi için özenle temizlenmelidir. Sünnet kıyafetleri içerdikleri taş boncuk gibi malzemelerin zarar görmemesi ve kopmaması için çamaşır makinesinde direk yıkanmamalıdır. Kıyafetlerin dikilmiş olduğu kumaşlarda çok hassas olduğu için özenle temizlenmesi kumaşta renk değişikliği olmasını önüne geçer. Bakımı doğru yapılan sünnet takımları güzel bir hatıra olarak yıllarca saklanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir