Sünnet Davetiyesine Yazılabilecek Güzel Sözler

Sünnet Davetiyesine Yazılabilecek Güzel Sözler

Sünnet Davetiyesine Yazılabilecek Güzel Sözler

Sünnet; doğan her erkeğin olması gereken hem dini hem de sağlık açısından önemli bir vecibedir. Kuran’da sünnet ‘hitan’ olarak da bilinmektedir. Müslümanlığın simgesi olan bu vecibe erkek üreme organından fazla deri parçasının alınma işlemidir.

Anne Babaların En Mutlu Günü

Her anne ve babanın heyecanla beklediği ve erkekliğe adım atıldığı düşünülen bu özel gün için birçok organizasyon yapılmaktadır. Çocuklar sünnet kıyafeti giydirilerek hazırlanır. Aynı zamanda davetiye kadar sünnet kıyafetleri seçimi de çok önemlidir. Genellikle şehzade sünnet kıyafetleri seçilmektedir. Bunun yanı sıra davetlilere ikram edilecek sünnet şekerleri ve kına seçimi de yapılmalıdır. Organizasyonlar içerisinde şüphesiz ki en çok göz önünde bulundurulan şey misafirleri çağırmak için verilen davetiyelerdir.

Davetiye Diyip Geçmeyin

Sünnet davetiyeleri aynı zamanda kalıcı bir öğe olduğundan üzerine yazılacak yazılarında bir o kadar hafızalara kazılır olması hem daveti yapan hem de davete teşvik eden kişiler tarafından çok hoş olacaktır. Birçok kalıplaşmış örnek davetiyeler olsa da artık günümüzde farklılık arayanlar kendi cümleleri ile davetiyeyi de renklendirebilmektedir. Sünnet şekerleri kadar davetiyenin de çok önemli bir yeri vardır.

Sünnet Davetiyesi Üzerindeki Yazılar

Sünnet davetiyesi üzerine yazdırabileceğiniz birçok farklı yazı bulunuyor. Bu yazılardan bazıları esprili yazılırken olurken bazıları biraz daha ciddi tarzda yazılar olabiliyor. Ancak çocuk doğasına ve ruhuna uygun olması açısından her zaman sünnet davetiyelerine esprili sözler yazılmaya özen gösteriliyor. Bu sözler sünnet olacak çocuğun ağzından yazılır ve davetlilerin sünnete davet edilmesi sağlanır. Sünnet davetiyesine yazabileceğiniz sözlerden bazıları ise:

  • Sünnet olmazsam kız vermezlermiş. Erkekliğe adım atamazmışım. Bende artık karar verdim sünnet oluyorum. Sizleri de bu önemli günde yanımda istiyorum.
  • Korkuyorsam da belli etmem, erkek adam olmaya bir adım daha atarım. Sünnet törenime beklerim.
  • Oğlumuzun sünnet törenin de tüm sevdiklerimiz ile birlikte sizleri de aramızda görmek isteriz.

Gibi sözler çok tercih edilen sözlerdir. Bu tarz davetiye sözlerinin örnekleri çoğaltılabilir ve etkili bir davetiye hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir