Narkozlu Sünnet Nasıl Yapılır?

Narkozlu Sünnet Nasıl Yapılır?

Narkozlu Sünnet Nasıl Yapılır?

Narkozlu Sünnet Nasıl Yapılır? Narkozlu sünnet düğünü çocuk ve aile açısından oldukça avantajlı bir operasyon olmaktadır. Aslında narkozun tıptaki adı anestezi olmaktadır. Halk arasında narkoz olarak bilinen bu işlem hastayı uyuşturmakta cerrahi operasyon sırasında acı ve ağrı hissetmesin engellemektedir. Genel ve lokal anestezi olarak ikiye ayrılan narkoz veya anestezi sünnet operasyonlarında daha avantajlı hale gelmektedir. Narkozlu Sünnet Nasıl Yapılır? Çocuk sünnet sırasında lokal anestezi ile sünnet olup sünnet kıyafetleri giyerek taburcu edilmektedir. 

Sünnet Operasyonunda Hangi Narkoz Türü Seçilir?

  Aslında bu durum tamamen sünnet olacak çocuğun yaşı ile alakalıdır.  Eğer çocuğun yaşı ilerlemiş ve her şeyi bilip hatırlayacak yaşa gelmişse gelen anestezi yapılarak çocuk tamamen uyutulur ve bu sırada sünneti yapılır. Bu arada çocuk sünnet sırasında neler yaşadığı ya da neler yaşayacağı korku ve endişesine girmeden bu süreci kolaylıkla atlatacak ve psikolojik olarak etkilenmeyecektir. Genel anestezi yapılarak sünnet olan çocuk ayıldıktan sonra sünnet kıyafeti giyerek evine ya da sünnet düğünü organizasyon alanına hemen götürülebilir.

 Sünnet Sonrası Çocuğa Nasıl Eğlendirebilirim?

Sünnet düğünü eğlenceleri sünnet şekerleri ve birbirinden şık sünnet kıyafetleri ve arkadaş ve akrabaları çocuğunuzu korkusunu bir an önce yenecektir.  Her ne kadar genel ya da lokal anestezii ile yapılarak ağrısız ve dikişsiz bir şekilde sünnet olmak imkanına sahip olsalar yıllardır üzerinde taşıdığı psikolojik baskı sünnet sonrasında çocuklarınızı biraz üzüntü duymalarına neden olacaktır. Onların sosyal yaşantısına kısa sürede dönmesi için şehzade sünnet kıyafetleri gibi sevdiği modellerden sünnet kıyafetleri giydirip resmiler çekip eğlenceler hazırlayabilirsiniz.

 Bebeklere Genel Anestezi Yapmak Doğru Mu?

 Hem sağlık hem de psikolojik açıdan kötü etkilenmemeleri adına bazı aileler çocuklarını henüz bebekken 3 ile 18 ay arası sünnet yaptırmayı tercih ediyor. Bu hususta çocuğa lokal anestezi de genel anestezi de yapılabilir. Genel anestezi 6 yaş ve üzeri çocuklarda sünnet edilirken o kötü anı hatırlamaması adına tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir