Genel Anestezi İle Sünnet Yapılır Mı?

Genel Anestezi İle Sünnet Yapılır Mı?

Genel Anestezi İle Sünnet Yapılır Mı?

Sünnet penis ucunda bulunan ve idrarın çıktığı yeri kapayan kısmın kesilerek alınması işlemidir. Gelenekler ve dini açıdan şartlar gereği sünnet uygulaması yapılmaktadır. Genel olarak 2 yaş ile 7 yaş arası psikolojik açıdan bu işlemin zor geçeceği uzmanlar tarafından düşünülmektedir. Önerilen yeni doğan sünnetidir. Hangi yaşta olursa olsun çocuğun korku yaşamasını engellemek amaçlı sünnetin genel anestezi altında yapılması uygundur. Eğer yeni doğan sünneti ya da sünnet durumunu kabullenmiş yaşta olan bir çocuksa lokal anestezi yeterli olabilmektedir. Sünnet ciddi bir cerrahi işlem olduğundan anestezi tekniği de yapılacak sünnet işlemi de profesyonel kişiler tarafında hastane ortamında olmalıdır.

Sünnet Sonrası Yaşananlar

Başarılı bir sünnet sonrası çocuğun biraz dinlenmesi ile sorunsuz bir şekilde durum atlatılır. Bundan sonrası artık çocuğun bu stresli andan sıyrılması için bir nebze mutlu saatler geçirmesi gerekliliğidir. Geçmişten bu zamana kadar artık bir adet halinde olan sünnet düğünleri ve birlikte anılan sünnet kıyafeti; çocuğun bu kıyafet içerisinde rahat hareket etmesini sağlayıcı özellikte olmalıdır. Sünnet kıyafetleri kumaşı ve aksesuarları dahil olmak üzere yeni sünnet olmuş bir çocuğun hareketini kısıtlayıcı olmaksızın seçimler yapılması gerekliliği vardır.

Sünnet kıyafetleri çeşitli kategorilere ayrılarak çeşitlilik gösterir. Şehzade Sünnet Kıyafetleri bunlardan birisidir. Genel olarak çocuklarca bu kostüm çok tercih edilir. Çocukların kendi sünnet düğünlerinde her şeyin kendi istekleri doğrultusunda olması özgüvenlerini arttırıcı özelliktedir.Genel Anestezi İle Sünnet Yapılır Mı?

Sünnet Düğününde Olması Gerekenler

Bir sünnet düğünü sünnet şekerleri olmadan söz konusu olamaz. Bu konu genelde ebeveyn seçimleri doğrultusundadır. Genelde tercihler biblolar, ellerindeki asa’yı temsilen  asa’lı şekerler, nazar boncukları, uğur böcekleri şeklindedir. Ya da sünnet çocuğunun fotoğrafının kullanılarak çerçeve şekerlikler de sık tercih edilenler arasındadır. A

Aynı şekilde yeni doğan sünnetini tercih edenler için bebek sünnet kıyafetleri de her boy ve kiloya rahatlıkla temin edilebilmektedir. Erkek çocuklarının hayatlarındaki bu önemli günün her güzel ayrıntıyla kayda geçmesi önemli olandır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir